• MESIAC ÚCTY K STARŠÍM- Čo pre mňa znamenajú starí rodičia?

• Nástupom mesiaca október sa snažíme o to, aby naša mladá generácia nezabúdala na svojich predkov, na starších a tých,

ktorí nám odovzdávajú svoje skúsenosti, múdrosti, rady a zanechávajú v nás lásku a pokoj. Čo pre našich mladých znamenajú starí rodičia?

Naši prváci písomne vyjadrili svoje vyznania k tejto generácii v angličtine, zamysleli sa a veríme, že svoj postoj k starším bude pokračovať aj v dobrých skutkoch.

Spracovala: Mgr. O. Kochanová

• Exkurzia - Mestská pamiatková rezervácia Košice

• Dňa 29. 9. 2023 sa žiaci IV.B triedy zúčastnili prehliadky historického centra mesta Košíc. Prezreli si pamiatky, ktoré tvoria Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Pristavili sme sa pri Dóme svätej Alžbety, Kaplnke svätého Michala, Urbanovej veži, Štátnom divadle, Trojičnom stĺpe so súsoším svätej Trojice- Immaculaty, Župnom dome, Radnici, Levočskom dome, Žobrákovom dome a Andrášiho paláci. O každej tejto pamiatke mali žiaci pripravené zaujímavé informácie, ktoré prezentovali pred kolektívom triedy.

Exkurzie sa zúčastnilo 22 žiakov pod vedením Ing. Zbiňovskej.