• EDJ- Exkurzia v Britskom centre knižnice P.O. Hviezdoslava

• Dňa 21.9 sa naša jediná chlapčenská trieda III.B ocitla medzi prameňmi poznania- knihami. V rámci EURÓPSKEHO DŇA JAZYKOV sme navštívili BRITSKÉ CENTRUM knižnice P.O.Hviezdoslava.

V tejto historickej budove, kde sa kedysi nachádzala jediná meštianska škola, sme si vypočuli informácie o cudzojazyčnej literatúre, učebniciach a taktiež o histórii priestorov, v ktorých sme sa chvíľu zdržali.

Veríme, že aj tých najväčších "odporcov čítania"  časom zaujme dobrá kniha a ich kroky poputujú aj práve do tejto knižnice.

Spracovala: Mgr. Kochanová

• Deň pozitívneho myslenia a čokolády

• ,,Teraz je už aj vedecky potvrdené, že pozitívne myslenie je 100-krát účinnejšie než negatívne.” (Michael Bernard Beckwith)

13. september je Dňom pozitívneho myslenia a Medzinárodným dňom čokolády. Septembrová 13-tka nie je nešťastným číslom, ale naopak, má pôsobiť pozitívne. Pripomenuli sme si tento deň rozhlasovou reláciou o význame pozitívneho myslenia na každého z nás a kúskom najobľúbenejšej sladkosti na svete, čokolády. Pozitívne naladení začíname nový školský rok 2023/2024.

Ing. Valéria Tomášová

• Prešov model show

• V piatok, 8. septembra 2023 sa vybraní žiaci našej školy z odboru geodézie a staviteľstva spolu s Ing. Komarovou a Ing. Turekovou zúčastnili akcie s názvom Prešov model show, ktorá sa konala na ZŠ Sibírskej v Prešove. Naši žiaci predstavili svoju školu deviatakom ale aj mladším ročníkom, ktorí mali záujem. Prezentácia školy prispela k jej zviditeľneniu medzi žiakmi ZŠ. Niekoľko žiakov avízovalo štúdium na našej škole, z čoho sa veľmi tešíme. Našim pedagógom a žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

Ing. Komarová

• SPRÁVA Z ÚČELOVÉHO CVIČENIA

• Dňa 07.09.2023  sa žiaci druhého ročníka zúčastnili účelového cvičenia. Cvičenie začalo na školskom dvore SPŠ Stavebnej, kde prebehla prezenčná kontrola a oboznámenie žiakov s programom cvičenia. Následne sme sa turistickým pochodom presunuli na miesto konania – Haniska - Borkut.

Cieľom účelového cvičenia bolo prehĺbenie vzťahu žiaka k prírode a k organizačno-technickým zručnostiam. Za slnečného počasia žiaci s ochotou pristúpili k plneniu zadaných úloh a tým naplnili tento cieľ.

Inštruktori: Ing. Valéria Tomášová, Ing. Mária Vrbenská

Vedúci akcie: Mgr. Vernarský

• SPRÁVA Z ÚČELOVÉHO CVIČENIA

• Dňa 06.09.2023  sa žiaci prvého ročníka zúčastnili účelového cvičenia. Cvičenie začalo na školskom dvore SPŠ Stavebnej, kde prebehla prezenčná

kontrola a oboznámenie žiakov s programom cvičenia. Následne sme sa turistickým

pochodom presunuli na miesto konania – Prešovská kalvária.

Cieľom účelového cvičenia bolo prehĺbenie vzťahu žiaka k prírode a k organizačno-technickým zručnostiam. Žiaci s ochotou pristúpili k plneniu zadaných úloh a tým naplnili tento cieľ.

Inštruktori: Mgr. Jaroslav Krištof, Ing. Kubanková, Mgr. Dana Rázusová

Vedúci akcie: Mgr. Vernarský

• ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM

• zapojili sme sa do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý organizuje slovenská nadácia pre UNICEF.  Účasťou v programe získala naša škola certifikát, ktorý je známkou toho, že škola je vnímavá voči potrebám detí, tých, ktoré navštevujú našu školu, ale aj detí v núdzi v rôznych krajinách sveta. Žiaci III. A absolvovali vzdelávaciu aktivitu zameranú na klimatické zmeny Ako dokážeme prispieť k EKO riešeniam a ukázali, že sa vedia orientovať na ekologické riešenia a perspektívnu budúcnosť. Ďakujeme za aktivitu.

Mgr. Adela Kolpaková