• Prijímacie konanie – 2.kolo

• SPŠ stavebná v Prešove nebude organizovať 2.kolo prijímacieho konania pre školský rok 2022/2023 na základe naplneného počtu miest v študijných odboroch 3650 M staviteľstvo a 3692 M geodézia, kartografia a kataster.

Mgr. Stanislav Kolpak

• ENVIROSPEKTRUM/fotografická outdoorová súťaž

• V mesiaci máj sme sa so žiakmi našej školy zapojili do 6.kola fotografickej súťaže s názvom M(i)ESTO PRE ĽUDÍ.
            Outdoorovú súťaž vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia. Hlavnou úlohou súťaže je prostredníctvom fotografie vštepovať mladým ľuďom vzťah k prírode a životnému prostrediu.

Fotoaparátom svoje pocity, skúsenosti a návrhy na M(i)esto pre ľudí vyjadrili :

1. I.A – Martin Konečný
            2. II.A – Matúš Miženko
            3. II.B – Vanesa Krivdová
            4. III.C – Tomáš Beňko
                          Kristián Kolibab
                          Dominika Marcinková

Ukážku súťažných fotografií Vám priblíži fotogaléria.

Výhercovia súťaže budú vyhlásení 9.júna 2022. Všetkým súťažiacim  držíme prsty  😊

Spracovala: Mgr. Geciková

• Odborná exkurzia Kameňolom Maglovec

• Dňa 17.5.2022 sa žiaci I.B triedy zúčastnili Odbornej exkurzie v kameňolome Maglovec pod vedením ing Orságovej a Ing. Vrbenskej. Priamo počas reálnej prevádzky pri spracovaní odstrelenej horniny sme videli spracovanie od dopravy, drvenia a triedenia až po expedíciu a všetky mechanizmy, ako aj riadenie z velína a laboratórium na overovanie vlastností materiálov.

Ďakujeme Ing. Kredatusovi, ktorý nám umožnil vstup a spolu s kolegami nám podali informácie a sprevádzali nás.

• Bytový komplex Solivar – Exkurzia I. A

• Dvakrát vidieť je lepšie ako raz počuť. Známe porekadlo si overovali v praxi žiaci 1.A triedy spolu s Ing. Bindzarovou a Mgr. Kolpakovou. Na základe výborných vzťahov s bývalým absolventom školy Ing. Arch. Radom Semanom si pozreli komplex moderných domov, štyri novostavby malopodlažných bytových domov, situované v existujúcej štvrti s rodinnými domami. A nie iba oči, ale aj uši si prišli na svoje, lebo slovné komentáre stavbyvedúceho p. Hrušku boli nielen zaujímavé, ale hlavne zrozumiteľné vedomostiam prvákov. Pekné a moderné dispozície bytov, nádherné výhľady z horných terás len podnietili fantáziu mnohých žiakov, ako by mohlo vyzerať ich bývanie v dospelosti. Preto dúfame, že návrat do školských lavíc bude teraz radostnejší a motivujúci.

• Turnaj Dekana FVT TUKE vo futsale

• 12.5.20222 sme sa zúčastnili na Turnaji Dekana FVT TUKE vo futsale. V skupine sa naši žiaci stretli so silnými súpermi, s Gymnáziom J. A. Raymana, Hotelovou akadémiou a SPŠ strojníckou. Naši chlapci prvý zápas vyhrali, druhý remizovali. Na postup zo skupiny potrebovali ešte víťazstvo so SPŠ strojníckou, žiaľ, dosiahli iba remízu, obsadili 2. miesto a týmto sa im nepodarilo postúpiť zo skupiny. Našu školu reprezentovali: brankár M. Sarnecký, P. Poník, R. Kotulič, L. Daňo, P. Vojtko, S. Scheibel,A. Marčišin, A. Riják, M. Novotný a P. Balaník. Všetci naši žiaci podali výborný a zodpovedný výkon.

• Vyhodnotenie súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN

• Hlavným cieľom nášho zapojenia sa do súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN, ktorá sa realizovala ako jedna z aktivít organizácie Talentída, je motivovať žiakov našej školy. Napriek tomu si vážime aj ich výkony.

V rámci našej školy sa najlepšie umiestnili žiaci II.B triedy:

Rastislav Kotulič,

Adam Marčišin,

Miroslav Novotný,

ktorým týmto blahoželáme a veríme, že pre všetkých zúčastnených bude tohoročné kolo výzvou do ich ďalších aktivít.

• OK v basketbale žiačok SŠ

• 4.5. 2022 sa na našej škole uskutočnilo OK v basketbale žiačok SŠ. Naše dievčatá v silnej konkurencii obsadili tretie miesto. Ich súperkami boli žiačky Súkromnej športovej školy ELBA a Gymnázia sv. Moniky. Aj napriek prehrám naše dievčatá podali veľmi dobrý výkon , začo im patrí moje poďakovanie. Našu školu reprezentovali: A. Očkayová, A. Pastyrčáková, D. Veľká, K. Soľarová, L. Tóthová, D. Marciňáková, M. Kaňuchová, V. Krivdová, T. Šulíková, S. Sabolová a S. Palková.

Mgr. Henrieta Justiňáková

• Celoslovenská súťaž žiakov SŠ „ Silná ruka“

• Po 2. postupovom mieste  na OK  žiakov SŠ „ Silná ruka“ našu školu reprezentoval Kevin Konečný aj na celoslovenskej súťaži. Aj keď sa mu nepodarilo zopakovať také úspešné umiestnenie ako na OK, patrí mu veľké poďakovanie za podaný výkon a reprezentáciu školy.

Mgr. Henrieta Justiňáková

• PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE – ENGLISH SPEAKING COUNTRIES

• Využívanie projektov tvorí prevažujúcu časť projektového vyučovania.

So žiakmi 3.C triedy sme si v priebehu mesiaca apríl spestrili hodiny anglického jazyka práve touto modernou a efektívnou vyučovacou metódou.

Žiaci boli rozdelení do tímov a vytvárali nápadité 3.D modely anglicky hovoriacich krajín. Originálne projekty nás opäť presvedčili o ich šikovnosti. Prezentácia vlastných projektov otvorila priestor pre rozvoj sebahodnotenia, kritického myslenia a hodnotenia práce iných.

Prezentovaním projektových prác žiaci rozvíjali tvorivé myslenie, získali potrebné sebavedomie a v neposlednom rade boli vedení k samostatnosti a zodpovednosti. Okrem iného sa u nich rozvinula spolupráca, otvorená komunikácia v cudzom jazyku a schopnosť hľadať informácie.

Spracovala: Mgr. Geciková