V pondelok 22. júna sme sa so žiakmi z tried I.B, I.D, II.D a III.B vybrali na poznávací výlet do Budapešti. Po príchode do maďarskej metropoly sme sa vydali objavovať jej najznámejšie pamiatky. Začali sme Námestím hrdinov, ktoré nám priblížilo významné osobnosti maďarských dejín. Prešli sme sa po nádvorí hradu Vajdahunyád a po populárnej Andrássyho triede sme sa dostali k reťazovému mostu, po ktorom nasledovala ďalšia časť pešej prehliadky.
Obdivovali sme do detailu prepracovanú architektúru kostola sv. Mateja, nádherné výhľady z hradného kopca, či Rybárskej bašty a navštívili sme aj okolie Budinského hradu. Nechýbal ani pohľad na impozantnú budovu parlamentu, ktorá patrí medzi najfotografovanejšie miesta v meste.
Počas celej prehliadky nás sprevádzal skúsený sprievodca, ktorý žiakom pútavou formou približoval históriu a zaujímavosti Budapešti. Aby bolo spoznávanie mesta ešte zábavnejšie, pripravil pre žiakov vedomostný kvíz z navštívených miest a získaných informácií. Súťaživosť nechýbala a najúspešnejšia skupina bola za svoje vedomosti odmenená. Po prehliadke historických pamiatok sme zavítali aj do Tropicaria, kde nás očaril podmorský svet.
Výlet nebol len o pamiatkach, ale aj o spoločných zážitkoch. Žiaci mali príležitosť lepšie sa spoznať a vytvoriť si spomienky, na ktoré budú ešte dlho spomínať. Budapešť nás svojou atmosférou, krásou a bohatou históriou opäť presvedčila, že patrí medzi najzaujímavejšie európske mestá.
Ďakujeme všetkým žiakom za príjemnú atmosféru, ktorá panovala počas celého výletu.
Spracovala: Ing. Jurašková a Mgr. Žilková