Hlavná stránka
Budapešť nás očarila
V pondelok 22. júna sme sa so žiakmi z tried I.B, I.D, II.D a III.B vybrali na poznávací výlet do Budapešti. Po príchode do maďarskej metropoly sme sa vydali objavovať jej najznámejšie pamiatky. Začali sme Námestím hrdinov, ktoré nám priblížilo významné osobnosti maďarských dejín. Prešli sme sa po nádvorí hradu Vajdahunyád a po populárnej Andrássyho triede sme sa dostali k reťazovému mostu, po ktorom nasledovala ďalšia časť pešej prehliadky.
Návšteva Košíc a paintballový deň žiakov I.A
Dňa 23.06.2026 sa žiaci triedy I.A zúčastnili spoločného výletu do Košíc, ktorého súčasťou bola aj návšteva paintballového areálu. Počas tejto netradičnej športovej aktivity si žiaci preverili svoju pohotovosť, tímového ducha a schopnosť spolupracovať.
Výlet sa niesol v príjemnej atmosfére, priniesol množstvo zábavy, nových zážitkov a prispel k upevneniu kolektívu triedy. Spoločne strávený čas mimo školských lavíc bol pre všetkých príjemným spestrením a obohatením každodenného školského života.
TEMATICKÁ HODINA ODBORNÉHO KRESLENIA
Dňa 24. júna 2026 sa uskutočnila netradičná tematická hodina odborného kreslenia, ktorá prebiehala v mimoškolskom prostredí. Žiaci triedy I. B sa presunuli do Exercičného domu sv. Ignáca v Prešove. Veľký park so záhradou sv. Ignáca, s množstvom zelene v okolí poskytol žiakom krásne prostredie na prepojenie teoretických vedomosti s praktickou tvorbou priamo v prírode. Hlavným cieľom tejto aktivity bolo rozvinúť zručnosti kresby v reálnom priestore. Žiaci sa zamerali na presné zachytenie lineárnej perspektívy sakrálnej budovy v kontraste s organickými tvarmi okolitých stromov, pričom veľký dôraz kládli na vnímanie samotnej prírody. Počas tvorby úspešne analyzovali a zachytávali hmotovo-priestorové riešenie stavebného objektu, teda jeho priestorové usporiadanie, špecifické tvarovanie a citlivé začlenenie do okolitého prostredia. Dôležitou súčasťou zadania bolo výtvarne vyjadriť a navrhnúť v
Beh olympijského dňa 2026
Dňa 23. júna 2026 sa naša škola zúčastnila Behu olympijského dňa, ktorý sa konal na Fakulte športu Prešovskej univerzity v Prešove. Na atletickom štadióne si naši žiaci zmerali sily v kategóriách dorasteniek, dorastencov, juniorov a junioriek v disciplíne behu na 1500 metrov.
Najlepšie umiestnenia dosiahli naši žiaci v kategórii dorasteniek, kde získala 1. miesto Aneta Lešková a 3. miesto Bibiána Kotuličová. V kategórii junioriek obsadila Ivana Jenčová výborné 2. miesto.
Výlet Veľký Šariš- rybníky
Dňa 23.6.2026 sa žiaci 2.C triedy zúčastnili školského výletu Veľký Šariš- rybníky. Žiaci strávili pekný slnečný deň mimo školských lavíc, v krásnej prírode. Viacerí využili možnosť športových aktivít, opekačky či vzájomných rozhovorov. Výlet bol príjemným spestrením posledných školských dní pred letnými prázdninami, žiaci boli veselí a príjemne naladení.
Školské kolo medzinárodnej súťaže DEKTALENT
Naša škola sa aj tento rok úspešne zapojila do medzinárodnej súťaže DEKTALENT, ktorú pre študentov 3. ročníkov stavebných priemysloviek z Česka a Slovenska organizuje spoločnosť DEK, a.s. v spolupráci so stavebnými fakultami VUT v Brne a ČVUT v Prahe. Slávnostné vyhodnotenie školského kola prebehlo 23. júna 2026 za účasti Ing. Viktórie Vincovej.
Fotogaléria
- zatiaľ žiadne údaje


