• Hlavné úlohy školy v školskom roku 2023/2024

• Filozofia školy musí smerovať k humanizmu a tvorivosti, hľadaniu progresívnych riešení v súlade s princípmi a cieľmi stanovenými školským zákonom s dôrazom na rozvoj mravných, kultúrnych a národných hodnôt, na rozvoj vlastenectva, občianskej zodpovednosti, na rozvoj komunikácie v štátnom a materinskom jazyku na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti, v duchu porozumenia, znášanlivosti a tolerancie.

1. Zlepšovať študijné výsledky žiakov školy prostredníctvom poskytovania vedomostí a zručností v profilových predmetoch štúdia.

2. Podporovať rozvoj nadaných a talentovaných žiakov prostredníctvom súťaží a zážitkového a tvorivého učenia.

3. Venovať zvláštnu pozornosť výučbe cudzích jazykov a informačným technológiám.

4. Vytvárať podmienky na rozvíjanie schopností žiakov v oblasti čitateľskej gramotnosti.

5. Vytvárať podmienky na kvalitné vzdelávanie a overovanie teoretických poznatkov v odborných predmetoch.

6. Implementovať stratégiu vzdelávania vo finančnej oblasti a v manažmente osobných financií – Národný    štandard finančnej gramotnosti.

7. Podporovať a usmerňovať všetkých učiteľov v ďalšom vzdelávaní a odbornom raste.

8. Rozvíjať spoluprácu s podnikateľskou sférou v oblasti stavebníctva pre smerovanie a uplatnenie    absolventov školy v praxi.

9. Venovať väčšiu pozornosť upevňovaniu fyzického i duševného zdravia, telesnému i pohybovému rozvoju žiakov školy a zúčastňovať sa na rôznych športových súťažiach v rámci stratégie rozvoja športu PSK.

10. Aktívna účasť žiakov školy na súťažiach ako SOČ, predmetové olympiády.

11. Rozširovať možnosti využívania školy  na záujmovú činnosť žiakov, ponúknuť žiakom široký výber záujmových útvarov.

12. Prijímať opatrenia proti šíreniu a užívaniu legálnych i nelegálnych drog v školskom prostredí.

13. Dôsledne uplatňovať prevenciu a riešenie šikany  a kyberšikany.

14. Predchádzať všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

15. Zveľaďovať priestory jednotlivých tried a budovy školy a pokračovať v rekonštrukcii  budovy, šetriť elektrickou energiou, vodou, vykurovacím médiom a majetkom školy.

16. Rozvíjať obozretnosť a analytické myslenie s využitím emocionálneho skepticizmu pri rozlišovaní nepravdivých informácií a poskytnúť prevenciu ako možnú obranu proti dezinformáciam.

17. Organizovať odborné prednášky, besedy a prezentačné akcie v spolupráci so zamestnávateľmi a stavovskými organizáciami.