• Informácie o možnostiach štúdia na SPŠ stavebnej v Prešove

Škola pripravuje žiakov na činnosť stredných technicko-hospodárskych pracovníkov v oblasti pozemných stavieb, dopravných stavieb, geodézie, kartografie a katastra a to do projekcií, príprav stavieb, stavebnej výroby, podnikateľskej činnosti, ako aj pre štúdium na vysokých školách.

Škola ponúka tieto študijné odbory:

1) 3650M Staviteľstvo

Vštudijnom odbore staviteľstvo žiaci v 1. a 2. ročníku študujú integrovaným spôsobom t.j. vo všetkých triedach je rovnaká náplň spoločensko-vedných, prírodovedných a základných odborných predmetov. V 3. ročníku si žiaci vyberajú štúdium predmetov pre výkon povolania a činnosti z oblastí:

• POZEMNÉ  STAVITEĽSTVO

• DOPRAVNÉ  STAVITEĽSTVO

• TECHNICKÉ  ZARIADENIA   BUDOV

• STAVEBNÝ  MANAŽMENT

• ŽELEZNIČNÉ STAVITEĽSTVO

2) 3692M Geodézia, kartografia a kataster

Štúdium na oboch študijných odboroch je štvorročné, ukončené maturitnou skúškou.

Požiadavky na prijímacie pohovory:

Prijímacie pohovory sa robia v súlade s platnou legislatívou.

Uchádzači budú prijímaní na základe kritérií prijímacieho konania.

Kritéria prijímacieho konania pri prijímaní zohľadňujú výsledky prospechu zo ZŠ, súťaže a predmetové olympiády.

Prijímacia komisia určí poradie uchádzačov samostatne pre študijný odbor

3650 M staviteľstvo a pre študijný odbor 3692 M geodézia, kartografia a kataster.

Materiálne vybavenie školy:

Multimediálna miestnosť,5 učební výpočtovej techniky, laboratórium, knižnica, školské ihrisko, veľká telocvičňa, gymnastická telocvičňa, posilňovňa,spinning, ap.

V školskej budove je výdajňa jedál s dennou kapacitou do 200 stravníkov a školský bufet.

Ubytovanie je možné  poskytnúť:

1. Domov mládeže A. Duchnoviča, Sabinovská 2, Prešov

2.Stredná odborná škola podnikania, Masarykova, Prešov

3. Súkromná SOŠ (Mladosť), Pod Kalváriou 36, Prešov

Cudzie jazyky vyučované na škole:  1. anglický jazyk

2. ruský jazyk

3. nemecký jazyk

Profil absolventa školy:

Má širší všeobecný a odborný rozhľad, ovláda aspoň jeden svetový jazyk, ovláda výpočtovú techniku, ovláda základné ekonomické a právne predpisy a pravidlá, je schopný ďalšieho samovzdelávania, je psychicky a fyzicky zdatný, je schopný pohybovať sa v informáciach a spracovať ich, ovláda základný bontón, je adaptabilný, je komunikatívny, má morálne hodnoty, má základné protidrogové vedomosti, má základné vedomosti z environmentalistiky.

Kontakt škola: tel.: 051/ 7732603- sekretariát                     051/7722176 – riaditeľ školy

e-mail:spsstavpo@spsstavpo.sk                 stránka školy: https://spsstavpo.edupage.org